11.6.2014

Skupina C: Najbolj izenačene ekipe

Pred nami je predstavitev še zadnje skupine letošnjega turnirja Ljubljana Open. Skupina C je sestavljena  iz štirih kvalitetnih in enakovrednih ekip, kjer lahko vsaka premaga vsakogar. Največ izkušenj s turnirjem ima slovaška Žilina, ki je poleg domačina NK Bravo sodelovala na vseh turnirjih, HNK Rijeka in Groninegen se vračata  po lanskem debiju, NK Domžale pa so novinec v tej druščini.

SKUPINA C

MŠK ŽILINA
NK DOMŽALE
HNK RIJEKA
FC GRONINGEN

MŠK ŽILINA

Najbolj zvest udeleženec turnirja Ljubljana Open je Žilina, ki nas je na prav vseh dosedanjih šestih izvedbah turnirja počastila s prihodom. Najvišje so se uvrstili na 3. mesto, prvič jim je to uspelo leta 2009, lani pa so v malem finalu premagali nizozemski Gorningen s 3:1. Letos bodo imeli precej dela, da se uvrstijo v zgornji del tekmovanja, saj imajo precej zahtevno skupino.

Ustanovljen: 1908
Največji uspehi:
8x DP Slovaške
1x poklani zmagovalci Slovaške
5x superpokalni zmagovalci Slovaške
Pokal pokalnih zmagovalcev:  v četrtfinalu: 1962
Stadion: Štadión pod Dubňom (11.200 sedežev)

HNK RIJEKA

HNK Rijeka je lani prvič nastopila na Ljubljana Open in bila navdušena nad organizacijo in kakovostjo turnirja. Ekipa iz Kvarnerja, ki je v hrvaškem članskem nogometu pravi hit  je lani osvojila 6. mesto, letos pa zagotovo želijo poseči po kakšnem višjem mestu.

Ustanovljen: 1946 (kot NK Kvarner)
3x pokalni zmagovalci Hrvaške
2x pokalni zmagovalci Jugoslavije
Pokal pokalnih zmagovalcev:  v četrtfinalu: 1979/80
Stadion: Kantrida (12.600 sedežev)

2013: 6. mesto

Ekipa, ki prihaja iz severa Nizozemske je prav tako kot Rijeka lani prvič nastopila na turnirju in prav tako in našla slabih besed o turnirju. Lani so osvojili 4. mesto, za las pa jim je finalni dan zmanjkalo, da se niso prebili med najboljše tri ekipe Ljubljana Open 2013.

Ustanovljen: 1971
3. mesto v nizozemski Eredivisie: 1990/1991
Stadion: Euroborg (22.550 sedežev)

2013: 4. mesto

NK DOMŽALE

Kot četrta slovenska ekipa pa bo na turnirju nastopila ekipa NK Domžale, ki se bo prvič preizkusila na Ljubljana Open. Tudi Domžalčane je privabil dober glas o turnirju in kvalitetne ekipe. Kako se bodo odrezali na premiernem nastopu bomo videli že v petek, 13. junija, ko so ob 12:40 pomerili proti ekipi MŠK Žilina v 1. krogu skupine C.