18.5.2019

Odločitev o 1.SNL preložena na zadnjo tekmo

Pomembnost obračuna na Ptuju proti Dravi se je čutila na vsakem centimetru. Težka tekma je bila odločena v zadnjih 15-ih minutah, ko so domači igrali z igralcem manj. Za končnih 1:0 je zadel iznajdljivi Mustafa Nukić.

Tekma na Ptuju je minila v znamenju številnih neizkoriščenih priložnosti tako na eni kot na drugi strani. Domači so imeli najlepšo priložnost za spremembo rezultata v 12. minuti, ko je Marko Marciuš z desne strani sam stekel v kazenski prostor, a je naš vratar Gril njegov strel ubranil. V 21. minuti srečanja je zapretil še Mitja Rešek, vendar je žogo poslal v roke našega vratarja. Domači so narekovali ritem tekme vse tja do 25. minute, ko se je zasedba AŠK Bravo postopoma otresla njihovega pritiska, nanizala več lepih priložnosti za zadetek, a mreže domačega vratarja ni zatresla.

Razigrano igro obeh moštev smo spremljali tudi v drugem polčasu, priložnosti za spremembo začetnega rezultata pa so se vrstile. Ptujčani so imeli najlepšo priložnost za vodstvo v 55. minuti, a je lestvica strelcev ostala prazna. Domači so se sicer odlično upirali in z borbeno igro želeli doseči zadetek, po izključitvi Temitopeja Nelsona, ki je moštvo nekoliko prevetrila, pa poti do mreže gostujoče zasedbe več niso našli. Nizu neizkoriščenih priložnosti je konec naredil Mustafa Nukić, ki je v 82. minuti srečanja izkoristil napako domačega moštva, dosegel edini zadetek tekme in poskrbel za veliko veselje naše ekipe in gostujočih navijačev!

Do zmage je na predzadnji tekmi sezoni prišla tudi Sežana. To pomeni, da imata vodilna kluba 2. SNL enako izhodišče tudi pred zadnjim krogom. AŠK Bravo s 3 točkami prednosti drži primat v tekmovanju in za potrditev naslova in preboja v elito potrebuje le še točko na zadnji tekmi proti Ankaranu.