22.10.2023

Na Žaku padel tudi Maribor

13. krog Prve lige Telemach na Žaku med NK Bravo in NK Maribor se je končal z 2:1 za domačo ekipo. Za Bravo sta zadela Matej Poplatnik (5. gol v prvenstvu) in Matic Ivanšek (prvenec).

Prva lige Telemach, 13. krog:
NK BRAVO - NK MARIBOR 2:1 (0:0)
Poplatnik 56., Ivanšek 83.; Skuka 68.

"Ključna točka o kateri razmišljamo na vsaki tekmi je vstop v pritisk. Tako kot Celje, je tudi Maribor dva svoja vezista postavil zelo visoko. Mi smo dobro zaprli kanale in hkrati ohranili tudi gostoto v mreži. Nasprotnik nas je sicer želel z branilcema, ki sta igrala blizu vratarja, povleči iz ravnovesja, ampak moram reči, da smo se dobro odločali kdaj napadati, oziroma kdaj ostati kompaktno v obrambni formaciji. Odlično sta odigrala oba bočna branilca, ki sta vedela, da imata zrelostni izpit. Bila sta natančna, pravočasna, disciplinirana in na koncu tudi uspešna. Pohvale tudi obema centralnima branilcema in zadnjima igralcema v vezni liniji. Vse našteto je bila naša osnova za igro v napadu in iskanje zadetka, ki na ga v prvem polčasu žal ni uspelo zadeti. Bili smo nekajkrat prepočasni pri direktnih podajah na napadalce, pa tudi kakšno žoga preveč smo izgubili pri gradnji nevarnih akcij. V drugem polčasu je nato vendarle steklo tudi pri zaključkih in ob sedmih strelih je dvakrat žoga padla tudi v gol. To je bila izredno težka tekma, ki pa jo je mlada ekipa odigrala zares fantastično. Vse čestitke fantom, ki so seveda najbolj zaslužni za končni rezultat," je povedal Aleš Arnol.

"Pogled na lestvico je seveda lep, ampak mi še naprej razmišljamo zgolj oa naslednjem tekmecu. Trenutno imamo potrditev, da lahko z vsemi igramo, da smo lahko vsem trn v peti. Še vedno imamo zelo mlado ekipo pri kateri se hitro pojavijo tudi oscilacije. Mi se bomo potrudili, da se bomo na naslednjega napsortnika znova dobro pripravili, da bomo ohranili karakter ekipe in igralcev. Na koncu bo zelenica pokazala kam sodimo seveda pa na njej želimo biti čim boljši," še dodaja glavni trener ekipe.