12.4.2024

Iz NK Bravo v svet

Širom Evrope in sveta se še naprej mudijo nekdanji člani NK Bravo.

Križan zabil v lastno mrežo

Mitja Križan je v Moskvi hitro postal stalni član ekipe Rodina. Tokrat mu sreča sicer ni bila naklonjena, saj je žogo zabil v lasten gol in tako poskrbel za končni izid 1:1. Rodina je sicer tudi v letošnji sezoni v krčevitem boju za napredovanje v elitno rusko prvenstvo.

Nova točka za Soči

Medtem ko Križan poskuša priti v najmočnejše rusko prvenstvo, se Soči poskuša tam obdržati. Klub Vanje Drkušića in Martina Kramariča je še drugič zaporedoma remiziral z 2:2. Nekdanja kapetana NK Bravo sta odigrala skoraj vse minute srečanja. 6 krogov do konca je Soči 8 točk oddaljen od obstanka in 5 od mest, ki rinašajo dodatne kvalifikacije za ohranitev prvoligaškega statusa.

Tirol ujel ritem

V boju za obstanek se je znašel tudi avstrijski Tirol, ki je večino letošnjega avstrijskega prvenstva preživel pri repu razpredelnice. V ligi za obstanek pa je ekipa Sandija Ogrinca ujela pravi ritem. Prvič v sezoni so zabeležili 4 zaporedne tekme brez poraza (3x remi in zmaga) ter zbežali zadnjemu Lustenau na +5.

Legia Warsaw - Jagiellonia 1:1; vstopil v 90. min
David Flakus Bosilj De Graafschap (Niz) Dordrecht - De Graafschap 2:1; vstopil v 66. min
Maro Katinić Sharjah FC (ZAE) Sharjah - Emirates 3:3; 74 min