25.10.2023

Iz NK Bravo v svet

Soči je ob vrnitvi kapetana in zadetku Kramariča končno uspel prekiniti niz porazov, Viking se oddaljuje od sanj, Jaka Bijol pa še naprej čaka na prvo zmago v novi sezoni.

Viking ob novem porazu zaostaja že za 6 točk

Poškodovani David Brekalo po zadnji tekmi njegovega kluba ni mogel biti zadovoljen. Viking je sprva zaostajal z 0:2, se pobrla in povedel s 3:2, a na koncu je gostujoča ekipa slavila s 4:3. Nora tekma, ki pa hkrati pomeni, da je Viking v izjemno težkem položaju v boju za državno krono. Brekalo in soigralci za vodilnim Bodo/Glimtom zasotajajo že za 6 točk. Do konca prvenstva je zgolj še 5 tekem.

Vrnitev Drkušića in zadetek Kramariča

Soči je po seriji negativnih rezultatov trdno prikovan na dno razpredelnice ruskega državnega prvenstva. Po šestih zaporednih porazih pa je vendarle zasvetila luč na koncu tunela. Po vrnitvi Vanje Drkušića na zelenico in ob razigranem Martinu Kramariču je Soči s 4:1 slavil v gosteh. To je bila 3 zmaga sezone za Soči ob devetih porazih.

Udinese blizu prve zmage, a na koncu nov remi

Jaka Bijol in soigralci so bili zelo blizu prvemu kompletu vseh treh točk. Proti Lecceju so vodili vse do 82 minute, na koncu pa se je tekma končala z 1:1. Za Udinese je bil to tretji zaporedni remi, skupno pa že šesti na devetih tekmah.

Dušan Stojinović Jagiellonia (Pol) Lech Poznan - Jagiellonia 3:3; na klopi
David Flakus Bosilj De Graafschap (Niz) De Graafschap - Gronningen 2:1; vstopil v 68. min
AZ - De Graafschap 3:0; vstopil v 59. min
Maro Katinić Sharjah FC (ZAE) Sharjah - Nasaf 1:0; izven kadra