18.2.2019

Grabić: Želimo biti neprebojni v obrambi

Po štiridnevnih pripravah v Umagu so se igralci AŠK Bravo vrnili domov. A sama pot je vključevala še postanek in peto tekmo pripravljalnega obdobja. Tokrat so člani igrali proti Kopru.

Dejan Grabić po tekmi v Kopru: "V Kopru smo odigrali peto prijateljsko tekmo tega pripravljalnega obdobja. Koper ima po moji oceni ekipo, ki bi bila v tem trenutku v zgornjem delu drugoligaške lestvice. Zato je bil to odličen test za nas. Dogovor pred tekmo je imel dva cilja: vsebinskega in rezultatskega. Vsebinski poudarek je bil na fazi branjenja in taktični disciplini. Rezultatski cilj je bil ne prejeti zadetka. Tekmo smo izgubili z 0:1 in ne moremo biti zadovoljni. Po drugi strani je bilo tudi veliko dobrih stvari. Imamo jasno sliko, na kakšen način bomo igrali in kateri igralci so v tem trenutku najprimernejši za ta način igre. Želimo biti neprebojni v obrambi. Želimo, da vsi igralci garajo v fazi branjenja in da smo se sposobni kvalitetno braniti 90 minut, če je to potrebno. Taktično neodgovorni igralci in tisti, ki ne zdržijo duela, bodo v prvenstvu dobili manj minut."