8.7.2020

Grabić: Upamo, da nam bodo naslednjo sezono omogočili igrati v Stožicah (FOTO)

Ekipa NK Bravo je znova navdušila. Po zaostanku z 0:1 po 45-ih minutah sta v drugem polčasu obračuna v Kidričevem zadela Aljoša Matko in David Brekalo ter poskrbela za 12. prvenstveno zmago v letošnji sezoni.

32. krog PLTS:
NK Aluminij - NK Bravo 1:2 (1:0)
Živković 32.; A. Matko 59., Brekalo 85.

Mreža domče ekipe bi se lahko zatresla že v prvem polčasu, a so bili streli igralcev Brava nenatančni. Zgrešene priložnosti so se maščevale s prejetim zadetkom v 32. minuti, ko je žogo v mrežo Vekića potisnil Živković. V nadaljevanju obračuna so varovanci Dejana Grabića stopnjevali ritem in bili čedalje nevarnejši.

V 59. minuti je žoga po strelu Roka Baturine sprva končala v vratnici, a jo je rešil in pobral Aljoša Matko. Najboljši strelec Brava je zvito spustil žogo ob prvo vratnico in rezultat srečanja izenačil na 1:1. Vse tri točke je naposled Bravu zagotovil David Brekalo z nebeškim skokom po predložku Žana Trontlja. Zadetek je bil sprva razveljavljen, a so ga sodniki kasneje vendarle priznali.

Z novimi tremi točkami je cilj, obstanek med elito, še nekoliko bližje. "Odlična tekma in več kot zaslužena zmaga. Veseli me odlična in pravilna sodniška odločitev pri našem drugem zadetku. Za tako potezo je potrebno imeti ogromno znanja in odločnosti. Izpostavil bi velikost in kakovost igrišča v Kidričevem. Zelo si želim, da bi nam naslednjo sezono dovolili domače tekme igrati na Stožicah. Naši igralci, ta ekipa in NK Bravo si to zaslužijo," je po novi zmagi v Prvi ligi Telekom Slovenije povedal glavni trener Dejan Grabić.

Do konca prvenstva bo ekipa NK Bravo igrala še proti Domžalam, Mariboru, Triglavu in Rudarju.