20.10.2024

Maribor v zaključku dosegel zmagoviti gol

Tekmo 12. kroga Prve lige Telemach so z 1:0 dobili gostje. Po številnih priložnostih na obeh straneh, je odločilni gol dosegel rezervist Soudani v 84. minuti.

Borbeno, intenzivno in agresivno. Tekma se je na obeh straneh začela z močno voljo po uspešnem rezultatu. Prvi so zapretili domači, ko je po podaji z desne z glavo meril Beno Selan. Žoga je zletela nekaj centimetrov preko gola. Najlepšo priložnost v prvem polčasu so sicer imeli Mariborčani. Po odbitku je z desne strani pritekel Komaromi in streljal proti praznemu golu, a v zadnjem trenutku je izjemno posredoval Gašper Jovan in zadržal nedotaknjeno mrežo.

V nadaljevanju sta bili ekipi še naprej zelo izenačeni. Več protinapadov se je ponujalo Bravo, a zaključkov in strelov so si nabrali več na štajerski strani. Bravo je zadel vratnico, Maribor prečko. Zdelo se je že, da bo tekma s točko nagradila obe ekipi, a je rezervist Soudani z vrha kazenskega prostora z natančnim strelom odločil v prid gostov.

"S širino, ki jo ima, je Maribor osvežil svojo napadalno postavitev in na koncu izkoristil eno priložnost za zmago z 1:0. Sami smo bili danes odlični v duelu, dobili smo veliko žog v prvem in tudi v drugem polčasu, preskromni pa smo bili v protinapadih, kjer nismo bili dovolj mirni, bilo pa je tudi preveč površnosti. Ne smemo pozabiti, da nam je zasledovanje in izvajanje naših principov igre sploh omogočilo, da smo prihajali v protinapade in priložnosti, a hkrati bo treba biti boljši v zaključku. V zadnji tretjini smo izgubili preveč žog. Zavedali smo se, da bi v primeru doseženega gola lahko prišli tudi do zmage, a je to na koncu uspelo gostom," je po tekmi povedal Aleš Arnol, glavni trener Bravo Kostel.

Prva liga Teelmach, 12. krog:
BRAVO KOSTEL - NK MARIBOR 0:1 (0:0)
Soudani 84.

Bravo Kostel: Orbanić, Jakšić, N'Guessan, Španring, Jovan, Štravs, Selan, Pečar, Ivanšek, Gidado, Poplatnik
Klop: Likar, Dakić, Hribar, Hojč, Tučić, Trdin, Rodrigues, Šabotić

Menjave:
64. min Tučić / Gidado
70. min Trdin / Pečar