21.5.2024

Iz NK Bravo v Svet (in v reprezentanco)

Medtem ko se prvenstva zaključujejo, je številne nekdanje člane NK Bravo razveselil tudi širši seznam selektorja Matjaža Keka za nastop na evropskem prvenstvu.

Na Kekovem seznamu Brekalo, Drkušić, Žugelj, ...

Za slovensko nogometno reprezentanco bo kmalu na sporedu vrhunec letošnje sezone. Selektor Matjaž Kek je ob približajočem se evropskem prvenstvu obelodanil širši spisek igralcev, na katere bo računal v naslednjih dveh mesecih, in na njem je kar nekaj nekdanjih igralcev NK Bravo.

"Čestitam prav vsem, ki jim je uspelo, preko krajšega ali daljšega obdobja v družini NK Bravo, narediti izjemne nogometne kariere. Še toliko bolj smo ponosni na vse tiste, ki so si preko svojega dela in zasledovanja pravih načel izborili mesto v slovenski reprezentanci. Verjamem, da bo NK Bravo v bodoče še naprej ustvarjal slovenske igralce, ki bodo zanimivi tako za tuji trg kot tudi za slovensko izbrano vrsto," je ob razkritju širšega seznama za evropsko prvenstvo dejal Dejan Močnik, športni direktor NK Bravo.

Med igralci na seznamu selektorja Keka, ki so se na svoji poti srečali s principi in delovanjem NK Bravo so: David Brekalo, Vanja Drkušić, Jaka Bijol, Adam Gnezda Čerin, Matevž Vidovšek, Igor Vekić, Nino Žugelj, Miha Zajc in Žan Zaletel.

Brekalo najbolje ocenjeni igralec ekipe

David Brekalo se v Združenih državah Amerike počuti vse bolje. Na zadnji tekmi je bil celo najbolje ocenjeni igralec Orlanda, ki je slavil v gosteh pri San Joseju.

Drkušić igro zapustil ob vodstvu, na koncu potrjen izpad

Ruski Sochi je dokončno obsojen na izpad iz ruske prve lige. Na zadnji tekmi je ekipi sicer uspelo priti do preobrata po zaostanku z 0:1. Vanja Drkušić je zelenico zapustil v 81. minuti ob vodstvu z 2:1, a je Sochi v 84. in 90. minuti prejel še dva gola in tekmo izgubil. Kramarič je obsedel na klopi.

Udinese podira rekorde

Jaka Bijol in soigralci so se izvlekli na tekmi proti Empoliju. V sodnikovem dodatku so najprej prejeli zadetek, nato pa tudi sami preko 11-metrovke zadeli za končnih 1:1. To je bil že rekordni 19. remi Udineseja v letošnji sezoni.

Maro Katinić Sharjah FC (ZAE) Khorfakkan - Sharjah 1:3; 90 min
Luka Štor Maccabi Petah Tikva (Izr) Beitar Jerusalem - Mac Petah 1:1; izven kadra