25.8.2017

Grabič: Želimo se učiti in napredovati

Ekipa AŠK Bravo bo na drugi domači tekmi v 2. SNL nastopila proti NK Brežice. Slednji so rezultatsko nekoliko slabše začeli z letošnjo sezono, a glavni trener Dejan Grabič svari, da ekipa iz Posavja igra dober nogomet in da so glede na prikazano in izkušnje iz preteklosti zelo nevaren tekmec. Ob podpori domačih navijačev, si fantje obetajo nove tri točke.

Trener Dejan Grabič je pred tekmo 4. kroga povedal: ''Tudi pred tekmo proti NK Brežice smo se dobro pripravili na nasprotnika, ogledali smo si zadnji tekmi proti NK Dekani in NK Dob, kjer so bilo naši tokratni nasprotniki dobri. V igri so tudi dominiral, zato rezultat ne odraža razmerja na igrišču in končnih 4:1 za NK Dob.''

''Glede na izkušnje so nogometaši NK Brežice favoriti. Na zadnjih tekmah so dobili čudne gole, zato jih rezultat ni bil naklonjen, a  v organizaciji igre so bili dobri. Imajo individualno kakovost in zato mi nikakor nismo favoriti. Na tej tekmi moramo paziti na našo psihično pripravljenost, saj smo po treh tekmah v nekakšnem nizu, zato lahko pride v podzavest igralcev pretirano zadovoljstvo. Vztrajati moramo 90 minut v naših principih igre. Ne glede na to kakšen je rezultat, ali vodimo s 3:0 ali zaostajamo z 0:2. Ne oziramo se na predhodne tekme, tudi na naslednjo ne. Želimo osnovni nastanek naše igre, usmerjenosti v zanje in napredek vsakega posameznika in posledično tudi ekipe. Na vseh nivojih našega kluba želimo fantom privzgojiti, da se želimo učiti in napredovati.''

''Sicer pa poznamo njihove kakovosti, poznamo pa tudi naše. Veliko je odvisno od energetskega pristopa v tekmo. Na prvih treh tekmah smo bili v privih 30- 40 minutah v podrejenem položaju. To želimo spremeniti, popraviti. Je pa res, da smo kondicijsko in taktično dobro pripravljeni. Na dolgi rok, to lahko pomeni tudi znotraj ene tekme, smo sposobni ustvarjati dovolj situacij za gol, zato moramo vztrajati pri naših principih.''

''Naš osnovni cilj je, da odigramo idealno tekmo, da smo v naših principih dosledni vseh 90 minut. Tudi če izgubimo. Pomembno je, da fantje upoštevano principe: najprej individualno, da se držijo taktike linije in na koncu ekipne taktike. Vsak mora opraviti svoje delo in na ta način smo lahko uspešni.''

''Tudi tokrat na domači tekmi pričakujemo veliko število gledalcev, zato se člani NK Bravo veselijo nove tekme: ''Fantje so navdušeni nad takšno energijo navijačev, tega nismo vajeni, tudi tisti, ki so prišli od drugod.  Komaj čakajo da se tekma začne in da  pokažejo svoje znanje ter se predstavijo pred super občinstvom,'' je zadovoljstvo igralcev prenesel trener Dejan Grabič.

Strokovni štab in igralci ekipe AŠK Bravo si bodo lahko ogledali tudi vse tri tekme selekcij od U19-U15, saj se termini tekem ne pokrivajo. ''Pred našo tekmo si bomo ogledali tekmi kadetov in mladincev proti NK Interblock, v nedeljo pa še srečanje ekipe U15, ki bo igrala proti NK Krka.''

Srečanje 4. kroga 2. SNL med AŠK Bravo in NK Brežice se bo na glavnem igrišču ŠPL-ja pričelo v soboto, 26. 8. 2017 ob 17:00.

VABLJENI!

Ne pozabite na DOBRODELNOST na tekmi. Zbiramo namreč šolske potrebščine za tiste, ki si jih ne morejo privoščiti.