22.11.2016

U19 upravičili vlogo favorita

Prestavljeno tekmo 15. kola 1. SML so igralci NK Bravo in NK Šampion odigrali sredi tedna. Tokrat je igrišče dovoljevalo tekmo, saj je voda odtekal z umetne trave. Čeprav so mladinci slavili z visokih 4:1, se tekma ni začela po željah NK Bravo. Gol so prejeli že v 3. minuti, a so se hitro zbrali in nasprotniku že do konca 1. polčasa zabili tri gole. Po dvakrat sta zadela Jaka Bijol in Jaka Lapanja.

ekipa nasprotnik rezultat več
U19

NK Bravo - NK Šampion

4:1 (3:1)

uradni zapisnik

Izjava po tekmi

Trener U19 Dejan Grabič je povedal: "V tokratno tekmo smo morali vložiti veliko truda. V začetne minute nismo vstopili tako, kot smo se dogovorili. V fazi branjenja smo bili preveč pasivni pri pritisku v žogo, nedosledni pri varovanjih in v razporedu. Hitro smo bili kaznovani iz prekinitve. Prejeti gol nas je streznil in obrnil nazaj k osnovam. Ko smo dosledni pri osnovah nogometne igre in našega modela igre, lahko pričakujemo nadgradnjo igre in posledično rezultatsko uspešnost. Vsak mora opraviti svoje naloge v danem trenutku in situaciji na svojem igralnem položaju. Le v tem primeru lahko individualna kakovost posameznikov prihaja do izraza.''

''Ko smo se taktično uredili, bili odgovorni do ekipe in disciplinirani pri izvajanju nalog, smo začeli prevladovati. Posledično je prišla dobra igra in tudi rezultat. Moštvo je dobro pripravljeno, pričakovanja in zahteve pa imamo zelo visoke. Zato želimo še več tempa, usmerjenosti v globino in hitrosti v igri. Vedno pa v smiselni kombinaciji protinapadov in kontinuiranih napadov ter z relativno veliko kontrolo v trenutkih, ko žogo izgubimo.''

''Čestitke fantom za zelo solidno predstavo, zmoremo in moramo pa dosti boljše. Zdaj se obračamo zadnji tekmi jesenskega dela prvenstva, ki jo želimo zaključiti pozitivno,"