17.6.2017

Dinamo Zagreb šestič najboljši na LJ Open

V velikem finalu sta na 10. Ljubljana Open nastopili najuspešnejši ekipi v zgodovini turnirja. Dinamo Zagreb je napadal že 6. naslov in z dvema goloma v vsakem polčasu s 4:0 premagal MTK Budapest. Po lanskem porazu v finalu proti SK Sturm Graz so Zagrebčani že 6. osvojili turnir Ljubljana Open.

V, na trenutke, enakovrednem finalu se je MTK Budapest Dinamu upiral v prvi polovici 1. polčasa, potem pa je prevladala individualna kakovost Hrvatov. Za Dinamo sta zadela Adriano Jagušič in Damir Halilovič. Slednji igralec je bil uspešen še v 2. polčasu, ko je Dinamo Zagreb nadziral tekmo in z zadnjim golom v finalu Valentina Zvonarja postavil končni rezultat 4:0.

Finale:

GNK Dinamo Zagreb - MTK Budapest 4:0 (2:0)
Jagušič, Halilovič, Zvonar

Zoran JOKSOVIĆ, GNK Dinamo Zagreb: ''Na turnir Ljubljana Open se vsako leto z veseljem vračamo. Sam sem kot trener sodeloval pred petimi leti, ko je bil turnir še 3-dnevni, a tudi sedaj, ko je turnir organiziran en dan se kakovost in odlična organiziranost ni spremenila. Tudi druge ekipe trenirajo in moram priznati, da so se prikazale v dobri luči. Tudi NK Bravo je boljši kot pred leti, prav tako MTK Budimpešta, a na koncu smo pokazali, da smo najboljši.''