13.9.2019

Sijajna predstava za prvo zmago v gosteh

Aljoša Matko je dosegel dva gola, Nukić podajo in zadetek, izjemno krstno tekmo za NK Bravo pa je z golom kronal še Besart Abdurahimi.

PLTS, 9. krog:
NK RUDAR VELENJE - NK BRAVO 1:4 (0:2)
Trifković 89.; Aljoša Matko 8., 21., Abdurahimi 65., Nukić 67.

Prenos na Planet 2

A. Matko v 30 minutah skoraj do hattricka

Tekma se je za NK Bravo začela optimalno. Po dobrih sedmih minutah je priložnost po podaji z desne strani dobil Aljoša Matko, ki je z glavo neovirano streljal in zadel svoj četrti gol v letošnji sezoni. Dobrih 10 minut kasneje je Matko udaril še enkrat. Tokrat je sprejel podajo z leve strani in sam kot duh sprožil z nogo za 2:0. Aljoša Matko je bil razigran in kaj kmalu bi v 30 minutah zabil tri gole. Po pol ure igre je Matko močno sprožil po globinski podaji, a je domači vratar posredoval, minuto kasneje je Matko z glavo zgrešil gol nasprotnika.

Akcija novincev obetala

V 37. minuti je po levi strani sijajno prodiral Besart Abdurahimi. Predložek v kazenski prostor je poslal z zunanjim delom stopala, a so Velenjčani dobro posredovali. Žoga je padla pred Gala Primca, ki je sprožil z roba kazenskega prostora in bil za las premočan.

Novinec Abdurahimi je nevarno sprožil že ob rezultatu 1:0. Podajo Iheisheha je izkoristil za nevarni strel "iz prve" in le nekaj centimetrov ga je ločilo od prvenca v PLTS.

Na začetku drugega polčasa nevaren še Ogungbaro

Po Primcu in Abdurahimiju je na začetku nadaljevanja sprožil še Michael Ogungbaro. Dokazal je, da ima močan strel v svoji desnici, a je meril nenatančno. Minuto kasneje je bil najvišji še ob podaji Matka iz kota, a tudi tokrat žoga ni končala v golu. V 53. minuti je Ogungbaro nato dvakrat streljal v okvir gola, a je bila sprva na poti velenjska obramba, nato še vratar zeleno-črnih.

Abdurahimi in Nukić zagotovila nove tri točke

Besart Abdurahimi je v nadaljevanju tekme še naprej povzročal ogromno težav domači ekipi. Ta ga je v 60. minuti podrla v kazenskem prostoru, a je sodnik rumeni karton pokazal našemu igralcu. Ta akcija pa je novopečenega igralca očitno še dodatno motivirala in v 65. minuti je po kotu A. Matka povišal na 3:0.

Odlično tekmo je zabeležil tudi Mustafa Nukić (podaja za 2:0), ki je v 67. minuti zadel za 4:0. To je bil njegov prvi zadetek v letošnji sezoni PLTS, sicer pa drugi v sezoni in drugi proti Velenju. Najboljši strelec Brava v minuli sezoni je proti Knapom zadel že v pokalu.

Odlični Primc zamudil priložnost za 5:0

V 77. minuti je imel Gal Pimc priložnost, da poviša na 5:0. Dvakrat je sprožil iz neposredne bližine in dvakrat zadel vratarja domačih Stopajnika. Takoj po tej akciji je Primca na igrišču zamenjal Alen Krcić, že prej pa je Mensah na igrišču zamenjal Besarta Abdurahimija.

Mojstrovina Trifkovića za znižanje zaostanka

V zaključku obračuna so domači navijači vendarle doživeli pozitivni impulz. V 89. minuti je sijajno s prostega strela zadel Damjan Trifković in postavil končni izid.