9.8.2019

Na ŽAK-u znova 1 gol in rdeči karton

Po zmagi in remiju proti Sežani in Celju je na ŽAK-u gostovala vroča ekipa Aluminija. Zasedba iz Kidričevega je tudi v Ljubljani uspela nadaljevati niz neporaženosti. Vložen trud ekipe Nk Bravo tokrat ni bil nagrajen.

5. KROG, PLTS 2019/20

NK BRAVO - NK ALUMINIJ 0:1 (0:0)
Štor 49.
RK: Amuzie 82. / Aluminij

V prvem polčasu sta ekipi zabeležili po en strel v okvir gola. Med varovanci Dejana Grabića je zapretil Mitja Križan, ki je bil tik pred odmorom blizu vodilnega zadetka, a je gostujoči vratar posredoval sijajno. Tudi sicer sta bila vratarja odlično razpoložena, Vekić je pri Bravu zamenjal Grila.

Prvi, zadnji in odločilni gol na tekmi je padel v 49. minuti po akciji z desne strani. Žoga je prišla do Luke Štora, ki je s svojim 4. zadetkom v letošnji sezoni skočil na vrh lestvice strelcev, Aluminij pa je z zmago začasno prevzel vodstvo v letošnji sezoni.

Od 82. minute naprej so gostje sicer igrali z igralcem manj, a so uspeli zdržati pritisk domače ekipe. Po dveh zaporednih tekmah s točkami je domača zasedba tokrat ostala brez izplena, a nova priložnost se obeta že kaj kmalu.

Že v četrtek ob 16:00 na ŽAK prihaja Rudar, ki bo tekmec naše ekipe v 1. krogu Slovenskega Pokala, tri dni kasneje pa v Ljubljani gostujejo še igralci Domžal. Nedeljska tekma 6. kroga PLTS se prav tako prične ob 16:00. V obeh primerih ujemite Bravo Nogometno Izkušnjo od 14:30 naprej.