26.5.2018

ND Ilirija - AŠK Bravo 1:3 (1:1)

V zadnjem, 30. krogu 2. SNL se na šišenskem derbiju merita ND Ilirija in AŠK Bravo. Na prvem medsebojnem obračunu v tej sezoni je ekipa AŠK Bravo zmagali s 4:0, zadnji obračun na Ilirija pa se je lani končal z delitvijo točk. Spremljate tekstovni prenos tekme.

Člani, 2. SNL, 30. krog
ND Ilirija – AŠK Bravo 1:3 (1:1)*
Kene 10., Đajić 63., Kadrić 65., Nukič 21.(11-m)

1. POLČAS

1' začetek srečanja
3' dobra podaja v kazenski prostor Agboyija, a je obramba Ilirije žogo izbila
7' strel od daleč ND Ilirija, strel Mustafe Nukiča je ubranil Igor Vekić
8' strel od daleč Jaka Corn, mimo vrat
10' GGOOOOOLLLLLLLL ND Ilirija – AŠK Bravo 0:1. Po dobrem prodoru Milana Đajića v kazenski prostor se je po strelu žoga odbila do Marcela Keneta, ki je zabil vodilni zadetek
14' nevaren predložek z leve strani, a je v kazenskem prostoru dobro posredoval Almin Kurtović
19' protinapad ND Ilirija, v kazenskem prostoru je padel Mustafa Nukić, sodnik je pokazal na belo točko
20' GOL
ND Ilirija – AŠK Bravo 1:1
in 11-metrovke je bil uspešen Mustafa Nukić
24'odlična poteza Domna Jugovarja v hitro akcija po desni strani. Žoga je po lobu vratarja zleteli tik mimo vrat. V isti akciji je poskušal še Marko Roškar
29' napaka v obrambi Brava, streljal je Dejan Zadnikar, a je Igor Vekić odlično posredoval
30' hiter prodor Đajića in lep predložek v kazenski prostor. Obramba Ilirije je žogo izbila
31' lepa podaja Đajića z leve strani. Z glavo je streljal Haris Kadrić, a je vratar Ilirije žogo ubranil
33'  dober prosti strel Domna Jugovarja, vratar Ilirije je s težavo žogo izbil
38' nevarnost pred vrati Vekića po podaji s kota ND Ilirija
41' dobra podaja v kazenski prostor proti Harisu Kadriću, a je domači vratar dobro posredoval
45' konec 1. polčasa

2. POLČAS

46' začetek 2. polčasa
48' rumeni karton Marko Roškar
49' prosti strel Jaka Corn, a je šla žoga čez vrata Igorja Vekića
51' zmeda v kazenskem prostoru NK Bravo, žoga je zadela vratnico Igorja Vekića
52' odličen protinapada Harisa Kadrića. Prišel je sam pred vratarja, a je uspešno posredoval Toni Šušković
62' GGOOOOOLLLLLLLL ND Ilirija – AŠK Bravo 1:2. Akcija po levi strani, Milan Đajić je odlično prodrl v kazenski prostor in zadel v daljši vratarjev kot
65' GGOOOOOLLLLLLLL ND Ilirija – AŠK Bravo 1:3. Odlična podaja v kazenski prostor, kjer je Haris Kadrič žogo preusmeril v gol
67' lepa akcija AŠK Bravo po desni, podaja Kadrića na rob kazenskega prostora, strel Marcel Kene
70' menjava AŠK Bravo: IN: Žiga Jančič, OUT: Marcel Kene
72' znova hitra akcija AŠK Bravo, priložnost je imel Domen Jugovar, a je obramba Ilirije posredovala
76' menjava AŠK Bravo: IN: Miha Dobnikar, out: Žan Torntelj
77' strel z glavo Medina Bajramija, a je miril čez vrata Igorja Vekiča
80' znova poskus Domna Jugovarja z roba kazenskega prostora, a je Ilirija blokirala strel
82' menjava AŠK Bravo: IN: Matic Marcius, out: Haris Kadrić
87' protinapad ND Ilirija, streljal je Žiga Vidic, a je izjemno posredoval Igor Vekič!!
90'+ konec tekme ZZMMMAAAAGGGAA 3:1

Ekipa AŠK Bravo je zbrala 49 točk in je sezono končala na 5. mestu v 2. SNL.