10.6.2019

Iz dnevnika častnega predsednika - 9. del

Čeprav je bil teden pred 26. krogom v znamenju spremenljivega in v glavnem deževnega vremena, pa je bila pred nami le ena naloga. Tekmo z Jadranom iz Dekanov je bilo potrebno dobiti in v takih primerih je to vedno najtežje.

Danes, ko to berete in so vsi rezultati že znani, lahko na vse skupaj gledamo bistveno drugače. Zdaj so pred nami popolnoma nove naloge in cilji, za mnoge klube v 2. SNL pa je bil ta krog zgolj pomembna priložnost, na poti do končnega cilja.

Iz dnevnika častnega predsednika - 6. del
Iz dnevnika častnega predsednika - 7. del

Iz dnevnika častnega predsednika - 8. del

Priznati moram, da sem tekmo spremljal precej mirno, čeprav sem se zavedal pomembnosti trenutka. Zanimalo me je, kako se bo po prvem spomladanskem porazu znala pobrati ekipa. V 24. minuti so povedli gostje, izenači pa je minuto pred polčasom naš najstarejši in izkušenejši nogometaš Luka Žinko, ki je postal junak tekme z doseženimi tremi zadetki. Srečanje je bilo praktično odločeno v začetku 2. polčasa, ko smo zgolj v šestih minutah dosegli tri zadetke, kar se nam v tako kratkem obdobju še nikoli ni posrečilo. Končna zmaga s 5:1 nas je na lestvici obdržala v vodstvu, toda uspešni so bili tudi konkurenti in prav nič še ni bilo odločeno.

Pred nami je bil že nov nevaren in za nas zelo neugoden nasprotnik. V Vipolžah, kjer igra ekipa Brda, sem bil v lanski sezoni. Potem, ko smo sicer izvrstno začeli sezono, je takrat naše zelo mlado in neizkušeno moštvo doživelo šolsko lekcijo. Čeprav smo bili na videz boljši nasprotnik, so nam domačini pokazali, da navidezna premoč še ne prinaša točk. S tremi goli ob koncu tekme v naši mreži smo spoznali, da se moramo še veliko naučiti. Za nameček so nas Brici premagali tudi v Ljubljani. Če dodam še podatek, da na domačem igrišču Brda v pomladanskem delu prvenstva še niso bila poražena, je bilo jasno, da nas čaka izjemno zahtevno srečanje.

Svoje je dodalo še vreme, saj je nenehno deževje povzročilo skoraj neregularne razmere. Tekmo sem spremljal v televizijskem prenosu in zavedal sem se, da je to morda ena od ključnih tekem v sezoni. Vse pa je bilo odločeno že v 4. minuti, ko je pobegnil Dabro in hladnokrvno dosegel pomemben zadetek za zmago. Toda junaki so bili vsi naši nogometaši, tokrat resnično v vlogi pravih bojevnikov, ki domačinom niso dovolili niti ene same prave priložnosti, za spremembo izida.

Ker je Tabor na Ptuju igral le neodločeno, smo prednost sicer povečali na tri točke, toda že ob prvem našem porazu bi Sežanci na lestvici ponovno prevzeli vodstvo, saj so bili boljši v medsebojnih obračunih. Brez možnosti pa niso ostali niti v Radomljah, saj so se s peto zaporedno zmago zelo približali vrhu lestvice. Do konca prvenstva so preostali še trije krogi in še vedno je ostalo vse odprto.