19.3.2021

Grabić: Odlična pripravljalna tekma

Ekipa NK Bravo je opravila s prvo izmed dveh pripravljalnih tekem. Na gostovanju v Mariboru so varovanci Dejana Grabića slavili z 2:1.
Pripravljalna tekma:
NK Maribor - NK Bravo 1:2 (1:2)
Kronaveter 35.; Tučić 4., Nukić 40. (11m)

"Odlična pripravljalna tekma proti boljšemu nasprotniku od nas, ki nas je zopet razgalila na večih nivojih: taktičnem, individualnem in psihološkem. Preizkusili smo nekaj novih stvari, ki jih želimo vpeljati že kar nekaj časa. Dobili smo pomembne informacije in odgovore, nekaj igralcev vrnili v ritem in ostali zdravi. Zato smo lahko s takšno tekmo zadovoljni. V prvem polčasu smo bili v obeh fazah igre zelo solidni in natančni. Nivo taktične discipline je bil na zavidljivi ravni. V drugem polčasu smo videli zelo agresiven Maribor, ki se je zavedal, kaj so osnove nogometne igre. Začeli so dominirati v dvobojih, skokih, t.i. drugih žogah. Mi se nismo držali dogovora ob polčasu in zelo popustili v taktični disciplini. To je točka, ki me zelo skrbi in o kateri se bomo pogovarjali z igralci na analizi tekme. V obeh polčasih smo sicer dosegli pozitiven rezultat. V prvem zasluženo, v drugem bolj po zaslugi neke športne sreče. To pa je dejavnik, na katerega se ne želimo zanašati, če želimo napredovati. V naslednjem tednu imamo naslednjo priložnost za napredek proti odličnemu nasprotniku," je prvi test krajšega tekmovalnega premora ocenil Dejan Grabić.

Naslednji teden se bo NK Bravo pomeril s hrvaško ekipa NK Gorica.