12.5.2019

GRABIĆ: Izjemni bojevniki in evrogol Dabra!

Gostovanje pri NK Brda je bilo vse prej kot lahko. Ekipa, ki je v spomladanskem delu sezone izgubila samo enkrat in nikoli doma, je upravičila sloves neugodnega tekmeca. Edini gol na tekmi je padel že v 4. minuti, ko je zadel Marko Dabro. Na lestvici ima AŠK Bravo zdaj 3 točke prednosti pred Sežano.

Tekma v Brdih, ki je minila v znamenju težkega in neizprosnega terena, ki ni prizanašal z vodo in blatom, se je končala z zmago vodilnega AŠK Bravo. Hitro po začetnem sodniškem žvižgu je svojo priložnost izkoristil danes precej razigrani Marko Dabro, ki je s strelom z razdalje premagal domačega vratarja in vknjižil svoj peti letošnji zadetek. Domačini so se gostom sicer dobro upirali, jih prisilili v nekaj prekrškov, a razigranosti gostov niso znali ustaviti.

Borbena igra enih in drugih se je nadaljevala tudi v drugem polčasu, v katerem so si gostje ustvarili številne priložnosti, katerih pa niso znali popolnoma izkoristiti. Po sodnikovem podaljšku je v Brdih tako ostalo pri 0:1.

"Danes smo imeli na igrišču, na klopi in tribuni bojevnike s skupnim ciljem. Vsa čast igralcem za energijo, odrekanje in borbo. V katastrofalnih pogojih za igro so bili naši igralci neverjetno povezani in odločeni zmagati na tej tekmi. Po evrogolu Dabra smo bili dovolj pragmatični in enostavni, da nismo komplicirali in bili zelo zreli. Domačin je bil čvrst in nepopustljiv. Na sredini tekmi ne bo manjkal nihče zaradi rumenih kartonov, novih poškodb ni. Gremo skromno, a samozavestno naprej. V sredo nas čakajo Beltinci. Povabil bi vse navijače, da pridejo v čimvečjem številu na tekmo. Omenil bi še Jana Vošnjaka, ki nam v zadnjih tednih nesebično pomaga in vnaša pozitivno energijo v ekipo," je po tekmi povedal trener ekipe AŠK Bravo Dejan Grabić..