20.2.2018

Na 5. pripravljalni tekmi je ekipa AŠK Bravo igrala proti NK Olimpija. Po dobri predstavi varovancev Dejana Grabića je bil rezultat 3:2 za ljubljanskega prvoligaša, za katerega je bil to zadnji test pred nadaljevanjem Prve lige TS. Za AŠK Bravo sta zadela Agboyi iz 11-m in Sredojevič, glavni trener Grabić pa je bil zelo zadovoljen s predstavo vseh članov.

Pripravljalna tekma (5):
AŠK Bravo – NK Olimpija 2:3 (0:1)
Agboyi, Sredojević; Kronvater, Čanađija, Mrđja
obramba 11-m: Vekič (AŠK Bravo)

Po tekmi proti NK Olimpija je Dejan Grabić povedal: "Igrali smo 2x60 minut. Zadovoljen sem z vsemi našimi igralci. Dobili smo nekaj novih odgovorov in potrditev. Prvih 30, 40 minut smo trpeli, bili malo pri žogi. Smo pa trpeli kvalitetno; v srednji coni smo se zelo kakovostno branili. Ni nam uspevalo preiti v visok presing, ker ima Olimpija veliko individualne kakovosti za slovenske razmere. Potem smo nastopili bolj agresivno v smeri žoge in počasi so se nam odpirali prostori za igro v napadu. Ekipa premore večji potencial kot v jesenskem delu sezone, v rotaciji imamo bolj raznovrstne možnosti.''

''Obrestuje se nam delo v mladinskem programu, ker v člansko moštvo prihajajo igralci z visokim potencialom in veliko znanja. Na večini tekem igra v prvi enajsterici pet mladincev in še trije igralci letnika 1998 iz naše mladinske šole. Dušan Stojinović je prestopil v prvoligaško moštvo NK Celje direktno iz naše mladinske ekipe, lani Jaka Bijol in Milan Tučić. Oba prav tako v prvoligaško ekipo NK Rudar. Imamo dobro osnovo za delo. Poleg tega že nekaj igralcev mladinske in kadetske ekipe pošteno trka na vrata AŠK Bravo."

Ekipa AŠK Bravo bo konec tedna odigrala novo prijateljsko tekmo. Tokrat se odpravljajo v Dalmacijo. V nedeljo bodo v Splitu odigrali tekmo proti NK Hajduk B. Tekma se bo pričela ob 14:30.