26.2.2020

Tekma 22. kroga med Celjem in Bravom je postregla s pravim spektaklom. Priložnosti so se vrstile ena za drugo, na koncu pa sta se ekipi še tretjič v letošnji sezoni razšli z izidom 2:2.

NK CELJE - NK BRAVO 1:2 (1:1)
Benedičič 25.; Baturina 11., Ogrinec 49.

Prvi polčas obračuna na stadionu Z'dežele je bil zares neverjeten. Že po nekaj sekundah igre je obramba Brava pozabila na svoje naloge, Vekić je bil premagan, a je goste rešila vratnica. Celjani so bili v uvodnih minutah v močni psihološki prednosti, znova pa se je izkazalo, da je napad najboljša obramba.

V 11. minuti so varovanci Dejana Grabića izpeljali sijajen kot in povedli z 1:0. Trontelj je podal na prvo vratnico, Žinko je podaljšal z glavo, Roko Baturina pa je zadel za že svoj drugi gol v PLTS v manj kot 20 minutah. Domači igralci so bili v šoku in naredili so novo napako. Najprej je v 15. minuti iz bližine Kramarič nastreljal zgolj vratarja Rozmana, a akcija se je nadaljevala in se končala z 11-metrovko za Bravo.

Odgovornost je prevzel Mustafa Nukić, a je domači vratar predvidel namero našega napadalca in mu žogo odbil daleč stran od gola. Kazen zaradi zamujene priložnosti je prišla v 25. minuti, ko je Benedičič z izjemno natančnim strelom izenačil na 1:1.

Po odmoru sta ekipi nadaljevali v enakem ritmu, zgodba pa se je skorajda ponovila. Naši fantje so krenili odločno proti golu Celja in že v 49. minuti se je zatresla mreža. Do prvenca v dresu Brava je prišel Sandi Ogrinec, čigar strel se je na poti v gol odbil od enega izmed domačih branilcev.

Bravo je dolgo časa držal vodstvo na svoji strani, a točno 20 minut po zadetku za 2:1 sta udarila najnevarnejša domača igralca. Mitja Lotrič je podal, Dario Vizinger pa je spretno premagal Vekića za 2:2. Do konca srečanja sta bili obe ekipi dejavni v napadu, a mreži sta ostali nedotaknjeni.