30.8.2019

Druga zmaga v letošnji sezoni za NK Bravo!

Ekipa NK Bravo je na zadnji domači tekmi tega poletja premagala ekipo Triglava. Tekma je bila v znamenju rdečih kartonov in visokih temperatur, odločilni gol pa je z 11 metrov dosegel Agboyi.

PRVA LIGA TELEKOM SLOVENIJE, 8. KROG
NK BRAVO - NK TRIGLAV KRANJ 1:0 (0:0)
Agboyi 60.
RK: Križan 88.; Arh Česen 56., Kuhar 60., Gajić 90.

Prvih 11 NK Bravo: Vekić, Ihbeisheh, Vrljičak, M. Matko, A. Matko, Žinko, Agboyi, Kirm, Križan, Nukić, Krcić

Prvih 11 NK Triglav: Arko, Šalja, Jašaragič, Gajić, Arh Česen, Mlakar, Rogelj, Tijanić, Hasanaj, Herić, Majcen

Po previdnem začetku bomba Agboyija

V prvih 15 minutah tekme sta bili ekipi dokaj zadržani. Brez pretiranega tveganja je Bravo počasi prevzemal pobudo. Najbližje zadetku je bila domača ekipa v 15. minuti ko je kapetan Aboyi sprožil z roba kazenskega prostora. Žogo je udaril "iz prve" in namučil Jalena Arka na golu Triglava. Sledilo je še nekaj nevarnih predložkov iz kota, a so se gosti uspešno ubranili.

V 29. minuti je nevarno prodiral Andraž Kirm. Nekdanji slovenski reprezentant je uspel priti tudi do strela, a se je žoga  odbila od branilcev in ni predstavljala večje nevarnosti za vratarja gostov. Prvo resno priložnost so imeli nato tudi Kranjčani. Ob strelu Marka Gajića je Igor Vekić žogo odbil v kot.

Matko z 10 metrov v branilca, Nukić prekratek, Kirm v vratnico

v 31. in 32. minuti sta imela priložnost Aljoša Matko in Mustafa Nukić. Prvi je žogo dobil kakšnih 10 metrov od gola, kjer se je naposled odlično postavil Veron Šalja in žogo odbil v kot. Minuto kasneje je nevaren predložek v kazenski prostor poslal Jaka Ihbeisheh, a je bil Nukić za nekaj centimetrov prekratek, da bi z glavo žogo pospravil v gol. V 35. minuti je Andraž krim izvedel prosti strel. Večina je pričakovala podajo, a je Kirm potegnil proti golu in zadel vratnico.

Nevaren protinapad Triglava

Ob vse večji terenski premoči Brava je sledila nevarna akcija gostov. David Tijanić je spretno preigral Agboyija na sredini igrišča in krenil v protinapad. Na drugi strani je na povratno žogo čakal Luka Majcen. Podaja je bila nenatančna in s tem je bilo nevarnosti pred golom Vekića tudi konec.

Domači zgrešili priložnost za 1:0, Triglav ostal brez Arha Česna

Kmalu po začetku drugega polčasa je imel Bravo izjemno priložnost po predložku iz kota. Žoga je naposled meter pred golom preskočila vse. Minuto kasneje pa je sledil še prekršek Kristjana Arha Česna. Igralec Triglava je za prekršek nad Mustafo Nukićem prejel drugi rumeni karton in tako predčasno končal tekmo.

Agboyi zadel izkoristil 11m, Triglav samo z devetimi

V 60. minuti je prišlo do naslednje ključne situacije. Alen Krcić se je dobro gibal v kazenskem prostoru, žoga je letela proti njemu, a do nje ni uspel priti, saj ga je s hrbta potegnil Ožbej Kuhar. Igrlec, ki vstopil slabo minuto pred tem, je prejel neposredni rdeči karton. Sledila je najstrožja kazen, ki jo je rutinirano izvedel Agboyi za 1:0.

Nukić in Mensah najnevarnejša pred golom Triglava, Križan izključen

V nadaljevanju je imel Bravo več časa žogo v svojih nogah, a premoči ni znal kronati. Mustafa Nukić in Ibrahim Arafat Mensah sta bila nekajkrat dobro postavljena, a žoga enostavno ni želela v gol. V 88. minuti je nato Mitja Križan prejel rdeči karton po duelu z Elvedinom Herićem.

Triglav izgubil še tretjega igralca

V sodnikovem dodatku je gostujoča ekipa izgubila še tretjega igralca na tekmi. Drugi rumeni karton je zaradi nespametne poteze prejel še Marko Gajić.

Nervozna tekma se je naposled končala brez spremembe izida. ostalo je pri 1:0 in pri drugi zmagi Brava v letošnji sezoni.