10.11.2019

Bravo ni uspel zadeti na gostovanju

V 17. krogu PLTS se je ekipa Dejana Grabića mudila v Kranju. Šlo je za neposredni duel kandidatov v boju za obstanek, močnejši in srečnejši pa so bili domači igralci.

PLTS, 17. krog
NK TRIGLAV KRANJ - NK BRAVO 1:0 (0:0)
Petric 67.
RK: Milanović 42. / Brekalo 86.

Matko najbližje zadetku za vodstvo

Tekma je bila znova v znamenju številnih prekrškov, kartonov pa je bilo sprva manj kot na tekmi na ŽAK-u, ko je Bravo uspel priti do zmage. V neizprosnem boju na sredini igrišča so imeli več od igre naši fantje, ki so dvakrat nevarno zapretili preko Aljoše Matka. V 11. minuti je mladi napadalec sprožil z glavo, a je meril mimo gola. V 32. minuti je Aljoša dobil sprinterski duel z branilcem Triglava in se znašel sam pred vratarjem domače ekipe, a je ta dobro posredoval.

Nevarnost za domači gol so predstavljali še Krcić, Nukić in Mensah.

Kranjčani dočakali svojih 5 minut

Med 35. in 40. minuto so zapretili tudi Kranjčani, ki so s težavo prebijali obrambni zid Brava. Prvi, ki mu je to uspelo, je bil Tijanić, ki je sprožil spektakularno s škarjicami, žoga pa je zletela mimo gola Domna Grila. Nekaj minut kasneje je nevarno zapretil še Majcen.

Brez rdečega kartona ni šlo

Na tekmi konec avgusta je glavni sodnik srečanja pokazal neverjetne 4 rdeče katone in tudi na tokratnem obračunu je prišlo do izključitve. V 42. minuti je drugi rumeni karton prejel domači branilec Milan Milanović.

Bravo nasprotnika potisnil pred svoj gol, nato prejel gol

Po uvodni zmedi in priložnosti Luke Majcna, je Bravo z igralcem več pričakovano prevzel pobudo. Vrstili so se nevarni predložki, podaje iz kota in nevarna preigravanja in utekanja, a zadetka do 60. minute ni bilo. Zapravljene priložnosti so se maščevale. Triglav je v nadaljevanju obračuna uspel vzpostaviti ravnotežje, po izgubljeni žogi Ljubljančanov na sredini igrišča pa so izpeljali akcijo za 1:0. Tijanič je podal do Majcna na desni, sledil je prenos žoge do Mlakarja na levi strani, ki je našel Petrica v kazenskem prostoru.

Vse v napad

V nadaljevanju obračuna smo spremljali vse podjetnejše akcije Dejana Grabića. 6. kot na tekmi za Bravo se je skoraj spremnil v zadetek, potem ko je skok dobil David Brekalo, Agboyi pa je žogo s konico nogometnega čevlja potisnil proti golu. Situacijo je za domače rešil vratar Arko.

V 85. minuti se je po predložku z desne strani pred golom znašel Aljoša Matko, a je njegov strel zletel preko gola. Do konca srečanja je po golu zadišalo le še ob akciji Nukića, a tudi on ni uspel zadeti. Ostalo je pri zmagi Triglava.