28.7.2019

BRAVO! Zgodovinska zmaga v prvi ligi

Na sporedu je bila druga domača tekma NK Bravo v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije. V 3. krogu je četa Dejana Grabića na ŽAK-u gostila igralce NK Tabor Sežana. Razburljivo srečanje se je končalo z zmago domačih z 1:0.

3. krog, PLTS:
NK BRAVO - NK TABOR SEŽANA 1:0 (0:0)
Mensah 61.
RK. Nemanić 51.

Začetnih 11 za domače: Gril Brekalo, Zec, Vrljičak, Agboyi, Žinko, Kirm, Mensah, A. Matko, Križan
Na klopi: Vekić, Kurtović, Kancilija, Nukić, M. Matko, Piskule, Đajić

Začetnih 11 za goste: Rener, Salkić, Ristić, Zebić, Nemanić, Babić, Mihaljević, Sever, Stevanović, Sikimić, Milođev
Na klopi: Adam, Aliaj, Bongongui, Vukelić, Azinović, Stančić, Horvat

Križan in Brekalo z glavo blizu gola

Dvoboj novincev in starih znancev nogometnih zelenic (4 medsebojni obračuni v zadnjih dveh sezonah) se je začel živahno. Že v uvodnih minutah je z dvema nevarnima streloma poskusil Aljoša Matko, ki je proti Muri zadel kar dvakrat. Prvič je zapretil po desni strani, ko je v odločilnem trenutku izgubil ravnotežje, 30 sekunda kasneje pa je bil nevaren še z desne, a ob poskusu "škarjic" žoge ni ujel. V peti minuti so bili nevarni tudi Sežančani. dolgo podaja v kazenski prostor je sprejel  Lazar Milošev, njegov strel z glavo pa je Domen Gril uspešno ujel.

Najlepšo priložnost prvih 10 minut je imel Mitja Križan. Matko je prodrl po desni in poslal sijajen predložek v kazenski prostor, kjer je visoki napadalec žogo poslal preko gola. Pet minut je znova zadišalo po zadetku v mreži Sežane. tokrat je po kotu z glavo ustrelil David Brekalo, žoga je letela proti golu, a srečno zadela enega izmed gostujočih branilcev.

Ritem igre je v naslednjih minutah nekoliko padel, še naprej pa je bila domača ekipa v nadrejenem položaju. Novo priložnost je imel Križan v 30. minuti, ko je težko žogo z glavo znova preusmeril preko gola. Dve minuti kasneje je bil v nevarni priložnosti še Aljoša Matko, a tudi tokrat je žoga končala izven igrišča.

Mensah zlomil obrambo, žoga v prečki in vratnici

V 35. minuti je izjemno prodiral Ibrahim Arafat Mensah, ki je iz igre vrgel dva branilca in tudi vratarja Sežane Ariana Renerja. Neverjetno smolo pa je imel pri samem zaključku, saj je žoga zletela v prečko, naposled pa še v vratnico. V 37. minuti je z razdalje udaril še Agboyi, čigar strel je zletel mimo gola.

V 43. minuti je ekipa NK Bravo močno pritisnila proti golu Renerja. Ta je žogo celo izgubil in bil daleč od gola, Aljoša Matko pa z 20 metrov žoge ni uspel spraviti v gol. Minuto kasneje je natančno in močno ustrelil še Vrljičak, a je bil Rener tokrat izjemen.

Sežana napadala, a ostala brez Nemanića

V 50. minuti je Sežana nevarno kombinirala pred golom Brava, a so domači branilci še pravočasno posredovali. Sledil je protinapad Križana, Krima in Matka se je končal s prekrškom za rdeči karton Klemna Nemanića. Kljub igralcu manj Sežana ni nehala napadati in kmalu po prekršku je Gril moral kar dvakrat žogo odbiti v enem napadu, da je žoga zletela z igrišča.

Atraktivno nadaljevanju prvega polčasa sta popestrila še Križan in Matko, a zadetka še naprej ni bilo.

Mensah zadel težko pričakovani gol

V 61. minuti se je naposled vendarle zgodilo. Ekipa NK Bravo je prišla do zadetka, ki se je napovedoval vse od prve minute obračuna. Po podaji Ihbeisheh je v kazenskem prostoru zadel Ibrahim Arafat Mensah in poskrbel za navdušenje navijačev.

Napadi Sežane so bili v naslednjih minutah sila redki, so pa Kraševi nevarno zapretili v 78. minuti po kotu. Gril je moral znova posredovati izjemno odločno, da je ostalo pri 1:0 za domače.

Mensah bi v 81. minuti kaj kmalu lahko prišel do drugega zadetka. Sprožil je z glavo z visoko parabolo Rener pa je strel odbil z zadnjimi močmi.

Čeprav je Bravo nadzoroval potek srečanja je Sežana prišla še do izjemne priložnosti za izenačenje. Sikimić je v 88. minuti neovirano sprožil z glavo, a meril preko gola. Novo priložnost je imela Sežana v sodnikovem dodatku, ko je prosti strel izvedel Marko Vukelić. Žoga je končala v živem zidu.

Ostalo je pri rezultatu 1:0. NK Bravo je tako zabeležil zgodovinsko prvo zmago v najmočnejši slovenski nogometni ligi.